Şile Yolu’nda önemli bir sorun hâline gelen trafik problemini rahatlatmak için büyük bir adım atıyoruz. Şile Yolu’nun Yenidoğan mevkisindeki kronikleşmiş trafik problemini çözmek için Çekmeköy Taşdelen Mahallesi Şile Yolu Yenidoğan Kavşağı yol kavşak inşaatına başladık.

Şile Yolu'nda Trafik Sorununu Çözüyoruz 

Yenidoğan Kavşak Projesi kapsamında bölgeye bir alt geçit imalatı yapıyoruz. Yapılan bu altgeçitle birlikte İstanbul-Şile Otoyolu’nda iki taraflı kesintisiz trafik akışını sağlayacağız. Ayrıca yapılacak altgeçidin üstüne dönel kavşak da inşa edilecek. Bu dönel kavşak sayesinde de hem İstanbul-Şile yolu üzerindeki geri dönüşleri rahatlatacağız hem de çevre mahallelere yol bağlantıları yapacağız. Mevcuttaki yan yollar da birer şerit artırılarak trafiğin daha kolay akmasını sağlayacağız.

Yenidoğan Kavşak Projesinin İlk Etap Çalışmaları Devam Ediyor

Yenidoğan Kavşak Projesi ile birlikte İstanbul’un önemli bir trafik yüküne sahip olan Şile Yolu’nun trafik yükünü azaltıyoruz. Projenin 1. etabı kapsamında Şile-İstanbul yönü, 2 yönlü şerit şeklinde yan yollardan devam edecek. İstanbul-Şile yolu ise 2 şerit olarak ters istikametten akacak. İstanbul mevkisinden gelip Sancaktepe, Yenidoğan, Sultanbeyli ve Alemdağ yönüne giden araçların geçişi de yan yollardan sağlanacak.