Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi’nin açılmasının ardından çalışmalarına başladığımız Maltepe Cumhuriyet Meydanı projemizde son aşamaya geldik. Yoğunluk oluşturan trafiği Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi ile yer altına alıyor, Maltepe’ye yeni bir meydan kazandırıyoruz.

Maltepe’de Trafik Yoğunluğunu Azalttık

Maltepe Cumhuriyet Meydanı’nda trafik yoğunluğunu azaltmak için 2023 Eylül’de Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi’ni trafiğe açmıştık. Maltepe Bağdat Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda araç trafiğini yer altına alarak hem trafiği kesintisiz hâle getirdik hem de Maltepe’de yeni bir meydan için alan ortaya çıkardık.

Trafiği yer altına almamızla birlikte ortaya çıkardığımız 25 bin metrekarelik alanda, Maltepe’ye bir prestij cadde ve meydan kazandırıyoruz. Maltepe’deki alt geçit ve meydan çalışmaları sırasında ayrıca bölgenin tüm alt yapısını yeniledik.

Maltepe Cumhuriyet Meydanı’nda Çalışmalarımız Son Aşamada

Maltepe Bağdat Caddesi ile Atatürk Caddesi arasında meydan çalışmalarımız son aşamaya geldi. Bölgede 0 seviyesinde olan yeşil alanı 3-4 bin metrekareye çıkararak Maltepe Cumhuriyet Meydanı’nda trafiği yer altına alarak trafik gürültüsünü azalttık ve yayalaştırma yaptık; yepyeni bir buluşma ve sosyalleşme alanı olarak tasarladık.

25 bin metrekare yayalaştırılmış alana, ticari alanlarına, İstanbul Kitapçısı’na, Beltur Kafe’ye ve sosyal alanlara sahip Maltepe Cumhuriyet Meydanı’nı 2024 Şubat sonunda İstanbullularla buluşturacağız.