Filistin’e insani yardım ulaştırma konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gerekli resmî izinleri alarak yardım malzemeleriyle doldurduğumuz 5 tırımız Gazze’ye gitmek üzere yola çıktı.

İstanbul’dan Gazze’ye Yardım Tırları Gönderiyoruz

Gerekli ulusal ve uluslararası resmi izinleri almamızın ardından AFAD’ın Adana’daki deposuna yollamak üzere 5 tır yardım malzemesi hazırladık. İBB Levazım ve Ayniyat Müdürlüğü Merkez Ambarı’ndan malzemeleri yüklediğimiz tırlarımız yola çıktı. Yardım tırlarımızın içerisinde gıda, hijyen malzemeleri, bebek-anne seti, bebek sütüyle maması ve giyim malzemeleri tedarik ettik. AFAD tarafından talep edilen standartlara uygun bir şekilde hazırladığımız 5 yardım tırımız Gazze’ye ulaşmak için yola çıktı.

Gazze’ye gönderdiğimiz insani yardımların yanı sıra İstanbul’da üniversite eğitimlerini sürdüren, savaş mağduru ailelerine ulaşamayan 500’e yakın Filistinli öğrencimize burs sağladık. Ayrıca 332 öğrenciye tek seferlik 7.500 lira burs desteği de sağladık. Kadın ve çocuklar başta olmak üzere savaş mağduru Filistinliler için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.