Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi projemizin 2. etabı kapsamında Bostancı Meydanı çalışmalarımızı tamamladık, Bostancı’ya yepyeni bir yaşam vadisi ve meydan kazandırdık; Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi çok güzel oldu.

Bostancı Meydanı’nı ve Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi’ni Açtık 

Son 5 yılda İstanbul'a 13 milyon 225 bin metrekare aktif yeşil alanı kazandırdık, yenilerini de kazandırmaya devam ediyoruz: Maltepe ve Kadıköy'ün de tam sınırında konumlanan, Dudullu-Bostancı Metro Hattı’nın son istasyonu olan Bostancı’ya yeni bir meydan ve yaşam vadisi kazandırdık. Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi projemizin 1. etabı olan Kadıköy Bostancı Meydanı’na, çevre düzenlemesini tamamlayarak yeni ve modern bir görünüm kazandırdık. 110 bin metrekarelik metrekarelik alanda 38 bin metrekare yeşil alan, çocuk oyun alanları, Bahçe Market, Beltur Kafe, sergi alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu, koşu parkuru, basketbol sahası kazandırdık. Ayrıca alana 1.311 adet farklı türde ağaç dikimi yaptık.

Ediz Hun Kaktüs Evi

Müzecilik ve Yeşil İstanbul vizyonuyla meydana getirdiğimiz değerli bir çalışmayı da Bostancı Metro çevre düzenlemesi kapsamında açtık: Bahçe Market'in iç bölümünde yer alan Ediz Hun Kaktüs Evi'ni İstanbullularla buluşturduk. Ediz Hun'un 132 parçadan oluşan kaktüs koleksiyonuna ev sahipliği yapan Kaktüs Evi'nde farklı çeşitlerde onlarca kaktüs yer alıyor.

Bostancı Meydanı Yeraltı Otoparkı’nı Açıyoruz

Bostancı’da otopark ve trafik sorununu çözmek için Bostancı Meydanı’nda 854 araç ve 252 motosiklet kapasitesine sahip, 5 katlı Bostancı Meydanı Yeraltı Otoparkı’nı da 3 ay içinde hizmete açıyoruz.