1,8 MİLYON Günlük Ekmek

Halk Ekmek ilk defa tam kapasite üretim yapıyor. Açtığımız Ahmet İsvan Fabrikası ile günlük somun ekmek üretimini 1,8 milyon ekmeğe çıkardık.

3000 Market

İstanbul Halk Ekmek ambalajlı ürünleri 3 bine yakın marketin raflarında yer alıyor. Yakın zaman internet satışlarımız da başladı.

703 Halk Ekmek Büfesi

2019'dan beri 153 yeni İBB Halk Ekmek büfesi açarak büfe sayısını 703'e çıkardık.

İstanbulluların ucuz, sağlıklı ve kaliteli ekmek ve unlu mamul ihtiyacını karşılayabilmek için 2019'dan günümüze İBB Halk Ekmek büfelerimizin sayısını ve kapasitesini artırdık. 153 yeni büfe açarak 703 büfeye çıkardığımız Halk Ekmek büfeleri dışında da zincir market ve bayi gibi kanallarla 3 bine yakın noktada satışa başladık. Yeni İBB Halk Ekmek büfelerimizi, ihtiyaç duyulan noktalarda açmaya devam ediyoruz.

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) kapsamında da ihtiyaç sahibi hanelere de İBB Halk Ekmek desteği veriyoruz. Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal destek alan hanelerin faydalanabileceği İBB Halk Ekmek Desteği kapsamında haneler, Halk Ekmek büfelerinden günlük 3 ekmek alabilirler. Halk Ekmek desteğinin yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ve 6-24 aylık çocuğu olan aileler Halk Ekmek büfelerinden haftalık 2 paket bebek bisküvisi alabilirler.