534 Tarihi Yapı

Hasanpaşa Gazhanesi, Troleybüs Kuvvet Merkezi gibi tarihi yapılarımızı restore edip İstanbul'a kazandırdık. Pek çok hazire, tarihî camii ve çeşmenin de restorasyonunu tamamladık.

40 devam eden restorasyon

Anadolu ve Rumeli Hisarları, Sen Piyer Han, Yedikule Gazhanesi, Feshane, Haldun Taner Sahnesi, Adalar Taş Mektep, Metrohan, Botter Apartmanı gibi yapılarda restorasyon çalışmalarımıza devam ediyoruz.

SULTANLAR Yeniden evlerinde

Fatih Sultan Mehmet’in 15. yüzyılda Venedikli ressam Gentile Bellini’nin atölyesinde resmedilmiş orijinal portresini, 540 yıllık Costanza de Ferrara’nın Fatih Sultan Mehmed madalyonunu ve Kanuni Sultan Süleyman’ın portresini İstanbul’a kazandırdık.

SARAY ve TÜRBELER Yeniden

Seyyid Velayet ve Asude Hatun, Lohusa Kadın, Helvaî Yakup Efendi türbelerini, Muratpaşa Cami Haziresini, Haydarhane Camii, Köstendilli Türbesi, Ali Paşa Sarayı, Bukoleon Sarayı ve nice mirasımızı koruyoruz.

SU MİRASIMIZ Artık emin ellerde

Yerebatan Sarnıcı ve Bebek Sarnıcı’nda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık. Gülhane Sarnıcı, Tarihî Bozdoğan Kemeri, Eğri Kemer ve Uzun Kemer'in restorasyonuna devam ediyoruz.

ÇEŞMELER Yeniden akıyor

3. Selim Han Çeşmesi, Sütlüce İbrahim Paşa Çeşmesi, 3. Ahmed Çeşmesi Azapkapı Saliha Sultan Çeşmesi restorasyonları devam ediyor. Beyoğlu Tomtom Çeşmesi, Tophane Çeşmesi, Beyoğlu Bereketzade Çeşmesi tamamlanan bazı çeşmelerimizden.