113.450 Yapı ziyareti

Ziyaret ettiğimiz 100 binin üzerindeki yapıda Hızlı Tarama Yöntemi ile deprem risk incelemesi yaptık.

10.039 Hane ve iş yerini tamamladık

KİPTAŞ Tek Yapı Dönüştürme projesine başladık. Toplamda 10.039 birimden oluşan 16 projeyi tamamlayarak anahtar teslimini yaptık.

8.795 Yeni hane ve iş yeri yapıyoruz

Sosyal konut, kentsel dönüşüm, kaynak geliştirme ve vizyon projelerini barındıran 22 KİPTAŞ projesinin temelini attık. 5.951’i inşaat ve 2.844’ü proje aşamasında olmak üzere toplamda 8.795 yapı yapıyoruz.

İmar ve Tapu Sorunlarını Çözdük

İstanbul’da yıllardır tapu bekleyen mahallelerde tapu, imar ve imar planlarıyla ilgili sorunları çözüyoruz. Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri’ni teslim ettik; Beşiktaş Karanfilköy’de ve Kartal Kaper Sitesi’ndeki imar sorunlarını çözüme ulaştırdık. Sarıyer Ayazağa’da 16 parselin ve Beykoz Çiğdem Mahallesi’nde de çözüm sürecine devam ediyoruz.

KİPTAŞ'TA İLK

Silivri 4. Etap Konutları’nı 5 ay, Tuzla Meydan Evler’i 6 ay, Tuzla Aydınlık Evler’i 1 yıl erken teslim ederek KİPTAŞ tarihinde bir ilke imza attık.

Konutların satışında riskli alanlarda oturan hemşehrilerimize ve sağlık çalışanlarına öncelik tanıdık. Kentsel dönüşüm projelerimiz kapsamında 10 farklı ilçede 16 proje için 2.093 riskli bağımsız birime çözüm ürettik. 8 farklı ilçede çalışması devam eden 14 proje kapsamında toplam 718 bağımsız birime daha çözüm üreteceğiz. Böylece geçmiş 25 yıllık KİPTAŞ tarihinden daha fazla riskli yapıya çözüm üretmiş olduk. KİPTAŞ’ın yeni döneminde yıllık ortalama 465 yıkım gerçekleşirken geçmiş dönemde bu ortalama 67’ydi.

Başvuru ve bilgi için: istanbulyenileniyor.com | kiptas.istanbul