Projeler

Yuvamız İstanbul Kreşlerini Açtık

Hiçbir çocuğumuzun akranlarından geride kalmasına gönlümüz razı olmaz!

Seçim öncesine her mahalleye kreş açacağımızın sözünü vermiştik. Bu dönemde bu kreşlerin önemini anlamayan, tabiri caizse bu vaadimizi küçük görenler olmuştu. Mega projelere, çılgın projelere takılı kalanlar halkın gerçek gündeminden bihaber durumdalar. Biz yurttaşlarımızın, özellikle kadınların bu konudaki ihtiyacını biliyoruz. Göreve gelir gelmez de kolları sıvadık. 150 mahalleye 150 kreş sloganıyla Yuvamız İstanbul projesine başladık.

Okul öncesi eğitimden mahrum kalan birçok çocuğumuz var. Onlara eşit fırsatlar sunmak bizim en büyük görevimiz. İlk Yuvamız İstanbul merkezlerimizi açtık. Çocuklarımız rengarenk sınıfları doldurdu, sevgi dolu öğretmenleriyle buluştu. Yepyeni binalarda yepyeni bilgilerle tanıştı. Bazı çocuklarımızın anneleri bu sayede iş hayatına girme fırsatı yakaladı. Yani projenin kadın istihdamının artması konusunda da faydası olacak.

Categories
Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır.   İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kişisel web sitesidir. ekremimamoglu.com üzerinde yer alan bilgi ve materyaller izinsiz kullanılamaz.