Vatandaş Maruze Keleş: Sana börek, kete yaparım ama oy vermem! – Ekrem İmamoğlu

Vatandaş Maruze Keleş: Sana börek, kete yaparım ama oy vermem!

Ekrem İmamoğlu: Seçileceğim, gelip böreklerini yiyeceğim, enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım…

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ilçe gezilerine Sultanbeyli ile devam etti. İmamoğlu, Çarşamba pazarında karşılaştığı Maruze Keleş adlı vatandaşla ilginç bir diyalog yaşadı. İmamoğlu, kendisine, ”Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” diyen Keleş’e, ”Oyunuzu değil, duanızı istiyorum. Seçileceğim, gelip böreklerini, ketelerini yiyeceğim, enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım” şeklinde yanıt verdi.

SULTANBEYLİ / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Sultanbeyli mesaisi Hasan Paşa Muhtarı Orhan Bahadır’ı ziyaretiyle başladı. Bahadır ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, ”cesur yürek” olarak nitelendirdiği muhtarlarla ilgili özel projeleri olduğunu vurguladı. İmamoğlu, Bahadır’ı, önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek ”muhtarlar toplantısı”na davet etti.

Yoğun ilgi gördü

İkinci durak olarak soluğu Sultanbeyli’de kurulan Çarşamba pazarında alan İmamoğlu, burada vatandaşların ve pazarcı esnafının yoğun ilgisiyle karşılaştı. İmamoğlu, pazar gezisinin en ilginç diyalogunu Maruze Keleş adlı bir vatandaşla yaşadı. Hayat pahalılığından yakınan Keleş, İmamoğlu’na nereli olduğunu sordu. ”Trabzon” yanıtını alan Keleş, ”Ben de Gümüşhaneliyim” yanıtını verdi. ”Ben senin köylülerine çok mal sattım diyen İmamoğlu ile Keleş arasında renkli diyaloglar yaşandı.

Adresini aldı

Keleş, İmamoğlu’na, ”Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” dedi. ”Senden oyunu değil, duanı istiyorum diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Seçimi kazanacağım ve 1 ay içinde evinize geleceğim. Böreklerinizi, ketelerinizi yiyeceğim, enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım.” İmamoğlu, yardımcıları aracılığıyla Keleş’in adresini aldı.

Odaları ziyaret etti

Pazar esnafıyla sohbet eden İmamoğlu, bir tezgahtan tarak alıp, takım tutan gazetecilere renklerine göre hediye etti. İmamoğlu, başka bir tezgahtan da muz aldı. Vatandaşın dertlerini dinleyen ve iyi dileklerini alan İmamoğlu, esnafla ve meydanda oturan Sultanbeyli sakinleriyle de sohbet etme imkanı buldu. İmamoğlu, pazarın ardından Sultanbeyli Şoförler Odası ve Esnaf Odası ile Oto Sanayi esnafına ziyaretlerde bulundu.