Tüm müslüman alemine huzur ve barış dolu bir bayram diliyorum. – Ekrem İmamoğlu

Tüm müslüman alemine huzur ve barış dolu bir bayram diliyorum.

ekrem imamoğlu

Kurban Bayramı’nın birinci gününe Fatih Sultan Mehmet Camii’nde kıldığı bayram namazı ile başlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakuplu Mahallesi Ambarlı Tır Parkı’ndaki Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne geçerek vatandaşların ve esnafın bayramını kutladı. Kavurma ikramının da olduğu merkezde İmamoğlu, “Bütün milletimizin ve Dünyadaki tüm müslümanların huzur, mutluluk, neşe ve barış içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmesini diliyorum.” dedi.

Beylikdüzü’nde Kurban Bayramı bereketi ile başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabahın ilk saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Camii’ne gelerek bayram namazını cami cemaati ile birlikte kıldı.Yüzlerce vatandaş da Yakuplu Mahallesi Ambarlı Tır Parkı’nda kurulan Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde kurbanlık seçimindeydi. Kurbanlık alanı ziyaret eden Başkan İmamoğlu, esnafın ve vatandaşın bayramını kutladı ve onlarla sohbet etti. Kurbanlıklarını seçen vatandaşlar ise bayram boyunca günde 500 büyükbaş, 1000 küçükbaş hayvan kesimi olanağı sunan kesimhanede pratik şekilde hizmet almaya devam edecek. Başkan İmamoğlu, bayramların Millet olarak birlik ve beraberlik bağlarımızı kenetleyen zamanlar olduğunu belirterek, Vatandaşlarımızın Kurban ibadetlerini en sorunsuz şekilde yerine getirmeleri için tüm birimlerimiz sahada görev başında. Ailenizle, sevdiklerinizle bir kez daha mutlu bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

Sadece Beylikdüzü’ne Değil Çevre İlçelere de Hizmet

Beylikdüzü Belediyesi, kurbanlık alanda kesimi gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için de tam donanımlı bir hizmet verecek. Pratik bir sistemle kurulan kesimhane; günde 500 büyükbaş, 1000 küçükbaş hayvan kesimi olanağı sunuyor. Alanda profesyonel kasaplar ve din görevlileri hazır bulunuyor. Ambarlı Tır Parkı alanı, sadece Beylikdüzülü vatandaşlara değil, Avcılar, Esenyurt gibi çevre ilçelerden gelen vatandaşlar için de kolay bir ulaşım imkanı sağlıyor. Ayrıca bölge esnafının ve kurbanlığını seçmeye gelen vatandaşların hijyenik bir şekilde faydalanabileceği tuvalet, duş gibi imkanlar da mevcut.

Hijyen Kontrol Altında

Hayvanlarla ilgili prosedür işlemlerini yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü de alanın sağlıklı ve donanımlı bir hizmet verebilmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Bölgenin tamamı asfaltlandı. İlaçlama, temizleme, bakım ve alt yapı gibi tüm gerekli işlemleri de tamamlandı. İlaçlama ve dezenfeksiyon birimi ayrıca; günde 4 defa tüm alanda dezenfeksiyon uygulamalarını yapıyor. Alanda 24 saat boyunca Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 3 adet veteriner hekim görevli olacak. Pasaportları ve diğer evrakları olmayan hayvanların alana girişlerine müsaade edilmiyor. Hayvan kabul noktasında tüm hayvanlar tek tek muayene edildi ve evrak kontrolleri yapıldı. Kurbanlık vasfını yaş itibari ile sağlayamayan hayvanlara işaret konuldu.