Sünnet olan çocukların aileleri Yakuplu’da kahvaltı’da buluştu. – Ekrem İmamoğlu

Sünnet olan çocukların aileleri Yakuplu’da kahvaltı’da buluştu.

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 250 çocuğun ailesi, Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı organizasyonda bir araya geldi. Aileler ve çocukları ile bir bir ilgilenen Başkan İmamoğlu, bu keyifli günü kutlarken çocukların geleceğine dair önemli eğitim mesajları verdi.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, sosyal inceleme sonucu belirlediği 250 ailenin çocuklarını sünnet ettirdi. Sünnet ettirdiği çocukların ailelerini de Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde verilen kahvaltıda ağırladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ev sahipliğinde bir araya gelen aileler, dayanışmanın güzel bir örneği oldular. Bu yıl 3.sünün düzenlediğini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İmamoğlu, manzaranın keyifli ve mutlu olduğunu söyledi, bu ortamı sağlayan hekiminden emek veren tüm çalışanlara teşekkür etti.

Yakuplu’ya Okul Müjdesi

Çocukların geleceği için önemli vurgular yapan İmamoğlu, Yakuplu’da Cevat Güleç Ortaokulu inşaatını tamamladıklarını, aynı binada eğitim verilen 125. Yıl İmam Hatip Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nu da ayıracaklarını belirtti. İmamoğlu, “Pırıl pırıl 2 okulumuz Yakuplu’ya hizmet edecek.” dedi. Dünyada her ülkede sözü olan bir Millet olabilmenin gereğini çocukların eğitimine bağlayan Başkan İmamoğlu, “Çağdaş eğitim seviyesinin üstünde kalmak, teknoloji ve bilim çağına uygun yetişen çocukların üretimde olması çok değerli. Akla, bilime hizmet eden insanlar olsun isteriz.” ifadelerinde bulundu.

“Güzel Bir Gelecek Diliyorum”

Belediyenin çocukların kendilerini geliştirmeleri; sanata, kültüre ve spora dair yeteneklerini sergilemeleri amacıyla düzenlenen kurslar olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Çocuklarınızı mutlaka bu kurslara yazdırın. Sadece yaz döneminde 4 bin 500’ün üstünde çocuğumuz yaz spor okullarından faydalandı. Bir baba sorumluluğu içinde kendi çocuğum için ne istiyorsam tüm çocuklar için de aynısını istiyorum. Onlara güzel bir gelecek diliyorum.” şeklinde konuştu.