Yol Düzenlemeleri – Ekrem İmamoğlu

Yol Düzenlemeleri

Nüfusun hızla arttığı Beylikdüzü’nde trafiği rahatlatmak adına yapılan yol düzenlemeleri aynı zamanda dezavantajlı gruplara yönelik kaldırım çalışmalarını da içeriyor.

Bu çalışmalara örnek olarak Atatürk ve Anadolu Caddesi Prestij Yol Projesinin çalışmaları tamamlandı. Bu proje Beylikdüzü ‘nün ulaşımında bir giriş aksı olan Atatürk Caddesi’nde yapılan düzenlemelerle günün belirli saatlerinde oluşan trafik sorununu ortadan kaldırdı. Bütüncül bir ulaşım planlaması anlayışıyla devamındaki Anadolu Caddesi Projesi ile de bir diğer ana arter olan Yavuz Sultan Selim Bulvarı’na bağlantı da sağlıklı bir şekilde sağlandı.

Bunların yanı sıra Beylikdüzü ‘nün D100 Karayolu ile bağlantısında, özellikle Bizimkent kavşağında yaşanan trafik probleminin çözümü için Beylikdüzü Belediyesi binası mevkiinde D100 üzerinde U dönüşüyle Enver Adakan Caddesi’ne katılımı sağlandı.

Barış Mahallesi Rıfat Ilgaz Caddesi projelendirme süreci de son aşamaya gelmiş durumda. Bu projenin de tamamlanmasıyla kentin ulaşımında arter olarak görev yapacak bir cadde daha kullanıma açılmış olacak. Öte tandan, Yakuplu Mahallesi’ndeki Osman Gazi Caddesi de yeniden düzenlenerek bir prestij yoluna dönüştürülecek.