Beylikdüzü Hazır Projesi – Ekrem İmamoğlu

Beylikdüzü Hazır Projesi

İnsan veya doğa kaynaklı yaşanabilecek tüm olumsuzluklar için tedbirli olmak adına hayata geçirilen Afet Bilgi Sistemi (ABİS), Türkiye’de bir ilki başararak bina adına kadar varan detaylı arama şansı sunuyor. Belediye web sitesinden kolaylıkla ulaşılabilen sistem vatandaşın evinin adresini kapı numarasına kadar girerek, en yakınındaki toplanma alanını bulmasını sağlıyor.

ABİS ile beraber ilçede acil durumlar için bulunan toplanma alanı sayısı da 4’ten 387’ye çıkardı. Toplanma alanlarının harita üzerindeki konumunun yanı sıra altyapı durumu, aydınlatma, ses ve kanalizasyon varlığı gibi bilgilerinin tümüne erişmekte bu sistemde mümkün.

Gün geçtikçe daha da geliştirilen Afet Bilgi Sistemi şu anda toplanma alanlarının yanında karakol, eczane, sağlık kuruluşları, resmi kurumlar, ibadethaneler, eğitim kurumları, riskli tesisler, gıda temin noktaları, lojistik ve depolama tesisleri, su temin noktaları, sosyal-kültürel tesisler, defin merkezleri, yurt ve konaklama tesislerini geniş bir yelpazede sunuyor. Hizmete başlayan Afet Bilgilendirme İnternet Sitesi ve Afet Mobil Bilgi Sistemi uygulamaları ile de vatandaşların afetlere hazırlıklı olma noktasında her türlü bilgiye erişimleri mümkün.