Kanal İstanbul – Ekrem İmamoğlu

Kanal İstanbul

Deprem riski ortada olan Kanal İstanbul'a kimin ihtiyacı var?
Kanal İstanbul'a Kimin İhtiyacı var?

KANAL İSTANBUL NEDİR?

İstanbulMeraklısı Ebru Keser, şehre ihanet projesi olan #Kanalİstanbul'u İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün ve projeden en çok etkilenecek olanların başında gelen Yeniköylülere sordu.

Kanal İstanbul’un şehrimize, doğamıza sayısız zararı olacak.

İstanbul'a ihanet projesi olan #Kanalİstanbul Projesi'nin şehrimize, doğamıza sayısız zararı olacak. Prof. Dr. Cemal Saydam "Zararın neresinden dönersen kârdır." dedi.

Kanal İstanbul projesi kapsamında yok olacak Yeniköy Mahallesi’ndeyiz

CANLI YAYIN | Kanal İstanbul projesi kapsamında tamamen yok olacak tarihi Arnavutköy Yeniköy Mahallesi’ndeyiz.

Kanal İstanbul İstanbul'a ihanettir, itirazımızı yaptık.

Kanal İstanbul’la ilgili 2 itiraz dilekçemizi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne sundum. Basın mensuplarının sorularını yanıtladım. İstanbul’daki yatırımın ve kentsel dönüşümün çözümleri bulma imkanı var iken, böyle bir inatla, böyle bir ısrarla bir süreç yönetmek, gerçekten çok üzücü. Bu siyasi bir mesele değildir. Milli bir meseledir. Bu İstanbul’un kurtulma mücadelesidir. İtirazımı bu duygularla veriyorum. Allah, İstanbul’u akla ve bilime inanmayanların şerrinden korusun.

Kanal İstanbul’un şehrimize, doğamıza sayısız zararı olacak.

İstanbul'a ihanet projesi olan #Kanalİstanbul Projesi'nin şehrimize, doğamıza sayısız zararı olacak. Prof. Dr. Cemal Saydam "Zararın neresinden dönersen kârdır." dedi.

Koronavirüs krizinden Kanal İstanbul fırsatı çıkarmayın.

Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgınıyla ilgili çarpıcı rakamlar vererek başladığım konuşmamın devamında ise Türkiye için olmasa da İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi gerektiğini aktararak hükümete çağrıda bulundum.
Son olarak; Bugün Kanal İstanbul Projesi çerçevesi kapsamında Odabaşı ve Dursunbey köprülerinin taşıma ihalesi yapılıyor. Bu yol ihaleleri için 2020 bütçesinden 8 milyar lira kaynak ayrıldı. Oysa bugün işini kaybetme arifesinde olan ya da işyerleri kapandığı için gelir elde edemeyen milyonlarca insan var. Türkiye'de ve İstanbul’da yakın zamanda 50.000 aile sadece Beyaz Masa ile iletişime geçerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım başvurusunda bulundu.Kaynaklarımızı hala Kanal İstanbul gibi bize göre ucube projelere harcamak yerine kaynaklarımızı halkımız için neden harcamıyoruz? Allah aşkına bugün bir köprü yıkıp yapmak mı iş yoksa evde gelecek kaygısına düşmüş milyonlarca insana destek olmak mı? Koronavirüs krizinden #Kanalİstanbul çıkartmaya çalışmanın adını vallahi ben koyamıyorum. Lütfen siz koyun. Elbirliğiyle bu süreci birlikte başarmak zorundayız. #BirlikteBaşaracağız.

“Kanal İstanbul” 1:100.000 planına itiraz dilekçemizi sunuyoruz.

CANLI YAYIN | “Kanal İstanbul” 1:100.000 planına itiraz dilekçemizi sunuyoruz. Demokratik itirazlarımız devam edecek.

““Kanal İstanbul” ile ilgili ÇED raporuna itiraz dilekçemizi veriyoruz

82 milyon vatandaşımın haklarını korumak adına #Kanalİstanbul ile ilgili ÇED raporuna itiraz etmek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne dilekçemi veriyorum. Tüm hemşehrilerimi bu sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyorum.

“Kanal İstanbul ile su kaynaklarımızı yok etmek niye?

#Kanalİstanbul projesi ile;
-İstanbul var olan su kaynaklarını kaybedecek.
-Terkos Gölü’ne tuzlu su karışacak.
-Sazlıdere Barajı devre dışı kalacak.
-427 milyon metreküp su kaybedilecek.
-İstanbul susuzluğa mâhkum olacak.

Dünya ciddi bir su sorunu yaşarken, İstanbul'un su sorunu da hala çözülememişken Kanal İstanbul ile su kaynaklarımızı yok etmek niye?

Ya Kanal Ya İstanbul..

Kanal İstanbul projesinin neden yapılmaması gerektiğini bilim ve aklın gösterdiği gerekçelerle;anlatarak Ya Kanal Ya İstanbul dedik.

Kanal İstanbul bu şehre 100 kere ihanettir.

Kanal İstanbul Projesi hiçbir şekilde İstanbul'un gündemi değildir, bu şehre ihanettir. Şehrimizin hiçbir sorununa çare olmadığı gibi başka sorunlara sebep olacak bu proje yerine depreme hazırlık, kentsel dönüşüm, ulaşım, eğitim, yeşil alan gibi önemli konularla ilgilenmeliyiz.

Kanal İstanbul Çalıştayı

"Çocuklarınızın yüzüne bakın ve şu soruyu sorun; bu kanala ihtiyaç var mı?"

Tüm İstanbullulara ve tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Bugün çocuklarımızın, torunlarımızın karşısına geçin ve onların gözlerinin içine bakarak düşünün. Sizce onların Kanal İstanbul’a mı ihtiyacı var? Yoksa daha yeşil, daha yaşanır, daha sorunsuz, daha medeni bir İstanbul’a mı ihtiyacı var?. Asıl meselemiz İstanbul’un geleceği ve bu yüzden Kanal İstanbul siyasi değil hayati bir meseledir.