İmamoğlu’nun pazar turu mitinge dönüştü! – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu’nun pazar turu mitinge dönüştü!

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun Esenler Mimar Sinan Mahallesi’ndeki pazar turu, mitinge dönüştü. Bir pazarcı esnafı, İmamoğlu’nu tezgahın arkasına davet edip, sorunlarını anlattı. Son zamanlarda hedefe konulmalarından duyduğu rahatsızlığı dile getiren esnaf, İmamoğlu’na ‘Seçildikten sonra da buraya gelecek misiniz” sorusunu yöneltti. Artan kalabalığı gören İmamoğlu, mikrofonla yaptığı konuşmasında, ”Pahalılığın azalması için ilk önce üretimin artırılması gerekir. Vatandaşın cebi boşsa nasıl alışveriş yapsın? Biz, sizin suçlu olmadığınızı biliyoruz. 34 tane tanzim satış noktası koyarak, bu sorun çözülmez. Ben, Beylikdüzü’nde seçilmeden önce de seçildikten sonra da hep pazarlardaydım. Beni Beylikdüzü pazar esnafı iyi tanır. İBB Başkanı olduktan sonra da bu böyle olacak” dedi.

ESENLER / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Esenler turunun ikinci ayağında Birlik Mahallesi’ndeki İstanbul Gönüllüleri Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. ”Gençlerin umudu İmamoğlu” sloganıyla karşılanan İmamoğlu’na vatandaşların ilgisi büyük oldu. Kimi vatandaşlar İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarışan yarışırken, kimi yurttaşlar da balkonlarından bayrak sallayarak destek verdi. Merkez binasında kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, gönüllülük kavramını çok önemsediklerini belirtti. İmamoğlu, ”Herkesi sürece katıp, katkı sağlamalarını bekliyoruz. Bunu, farklı organizasyonla devreye alacağız. Toplumun tüm katmanlarını, sürecin içine davet ediyoruz. Yüz binlerce İstanbullu’ya, yaşlangıçla ‘merhaba’ dedirteceğiz” dedi.

”Günde 2-3 saat uyuyabiliyorum”

Gönüllülerden, seçim sonrası da yararlanacaklarının altını çizen İmamoğlu, ”Herkes, hizmet ettiği oranda ödüllendirilecek. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacak” diye konuştu. İmamoğlu’nun kucağına ”En küçük adayımız” denilerek 3 aylık Alya Ada Epik adındaki bebek verildi. Bebeği kucağına alınca duygulandığı görülen İmamoğlu, ”Hücrelerime kadar huzur doldum. Herkes birbirine iyi şeyler dilesin. Allah, ömrünü uzun etsin. Maşallah” dedi. Seçim çalışmaları nedeniyle günde an fazla 2-3 saat uyuyabildiğini vurgulayan İmamoğlu, ”Dün eve biraz erken gittim. Gece 11’de. Sabah biraz tembellik yaptım. Kızım beni 7’de uyandırdı, ‘Beni okula uğurla’ dedi. 2 oğlum var ama kız evlat başkaymış. Allah her babaya nasip etsin” diye konuştu.

”Pazarda İmamoğlu var, gel!”

Açılışın ardından pazar turuna çıkmak isteyen İmamoğlu, kendisine gösterilen yoğun ilgiyi karşılıksız bırakmayarak, bir marketin önünde vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu, 75 yaşındaki Şehim Korkut adlı yaşlı bir kadının elini tutarak yaptığı konuşmasında, ”Herkesi, sürecin kahramanı olmaya davet ediyorum. Belediye başkanı olduğumda da yanınızda olacağım” dedi. Ardından Mimar Sinan Mahallesi’ndeki pazar turuna geçen İmamoğlu, burada da yoğun ilgiyle karşılaştı. İmamoğlu’nun pazarda olduğunu gören bir kadın vatandaşın, arkadaşını arayıp, ”Pazarda Ekrem İmamoğlu var, gel” dediği duyuldu. Özellikle bebekli kadınlarla sohbet eden İmamoğlu, çocuklar ve kadınlarla ilgili projelerini anlattı.

”Seçildikten sonra da gelecek misiniz?”

Bir pazarcı esnafı, İmamoğlu’nu tezgahın arkasına davet edip, sorunlarını anlattı. Son zamanlarda hedefe konulmalarından duyduğu rahatsızlığı dile getiren esnaf, İmamoğlu’na ‘Seçildikten sonra da buraya gelecek misiniz” sorusunu yöneltti. Artan kalabalığı gören İmamoğlu, mikrofonla yaptığı konuşmasında, ”Pahalılığın azalması için ilk önce üretimin artırılması gerekir. Vatandaşın cebi boşsa nasıl alışveriş yapsın? Biz, sizin suçlu olmadığınızı biliyoruz. 34 tane tanzim satış noktası koyarak, bu sorun çözülmez. Ben, Beylikdüzü’nde seçilmeden önce de seçildikten sonra da hep pazarlardaydım. Beni Beylikdüzü pazar esnafı iyi tanır. İBB Başkanı olduktan sonra da bu böyle olacak” dedi.