İmamoğlu’nun esnaf ziyareti izdihama dönüştü! – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu’nun esnaf ziyareti izdihama dönüştü!

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim turu kapsamında Pendik’te esnaf ziyareti yapmak istedi. Yaşanan izdiham nedeniyle esnaf ziyaretlerini tam olarak gerçekleştiremeyen İmamoğlu, çareyi yüksek bir yere çıkıp, vatandaşlara seslenmekte buldu. İmamoğlu, yaptığı kısa konuşmanın ardından alanda bulunan tüm partilerin stantlarına uğrayıp, yerel seçimler için başarı diledi.

PENDİK / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu 31 Mart yerel seçim turu maratonunu tüm hızıyla devam ettiriyor. İmamoğlu Sarıyer, Maltepe, Kartal ve Tuzla’nın ardından soluğu Pendik’te aldı. CHP Pendik Belediye Başkanı Mehmet Salih Usta da İmamoğlu’na eşlik etti. Esnaf ziyaretleri yapmayı planlayan İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle yaşanan izdiham nedeniyle bu amacında ”kısmen” başarılı olabildi. Vatandaşlar tarafından adeta ”sevgi çemberi”ne alınan İmamoğlu, gelen tüm ”selfie” taleplerini yerine getirdi.

”Yanımdan geçti diyorum sana..!”

Pendik Yeraltı Çarşısı’nı kullanarak meydana ulaşan İmamoğlu’nun yanından geçtiğini gören bir kadın vatandaş, arkadaşını arayarak, ”Yanımdan geçti diyorum sana. Şaka gibiydi” diyerek duygularını dile getirdi. Palyaço kıyafetiyle balon satan bir vatandaşın İmamoğlu’yla poz vermesi renkli anların yaşanmasına neden oldu. Başka bir vatandaş da cep telefonunun görüntülü arama özelliğini kullanarak ailesiyle İmamoğlu’nu görüştürdü. İmamoğlu’nu çevreleyen gençler, ”Sen gözümün nuru/Tükenmiş İstanbul’un umudu/Ekrem İmamoğlu” sloganını attı. Kalabalık içerisindeki İmamoğlu’na ulaşmayı başaran görme engelli bir vatandaş da İmamoğlu’na, ”Engelliler için Beylikdüzü’nde yaptıklarınızı biliyoruz. Aynısını Pendik’e de yapmanızı istiyorum” dedi. İmamoğlu, vatandaşa, ”Daha iyisini yapacağız” yanıtını verdi. Kalabalığı yaran küçük bir kız çocuğu da ”Seni çok seviyorum” diyerek İmamoğlu’nun boynuna sarıldı.

Tüm partilerin stantlarına uğradı

Vatandaşların yoğun ilgisini gören İmamoğlu, yüksek bir yere çıkarak kısa bir konuşma yaptı ve sandıklara sahip çıkılması çağrısında bulundu. İmamoğlu’nun konuşmasını fırsat bilen üniversite öğrencisi Tuğçe Sağmanlı adlı genç, üzerinde, ”Kadına şiddete hayır” yazılı bez torbayı göstererek CHP adayıyla poz verdi. İmamoğlu daha sonra alanda bulunan ve seçim çalışması yapan tüm partilerin stantlarına uğradı ve başarılar diledi. İmamoğlu sırasıyla Saadet Partisi, CHP, AK Parti, MHP, DSP, Vatan Partisi ve İYİ Parti’nin stantlarına uğradı. İmamoğlu, seçim otobüsüne zorlukla ulaşabildi.