İmamoğlundan Almanya’ya dostluk ziyareti. – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlundan Almanya’ya dostluk ziyareti.

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok sayıda Türk vatandaşın yaşadığı Almanya’nın Essen kentine bir ziyaret gerçekleştirdi. Kentin Belediye Başkanı Thomas Kufen ile temasta bulunan İmamoğlu, yakın zaman diliminde Essen-Beylikdüzü hattında kültürel organizasyonların başlamasının mümkün olduğunu dile getirirken, kardeş belediye olma yolunda adımlar atılacağının da altını çizdi.

Türk-Alman ilişkilerinin daha da pekişmesi için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir dostluk adımı attı. Almanya’nın Essen kentine ziyaret gerçekleştiren İmamoğlu, kentin belediye başkanı Thomas Kufen’i ziyaret etti. İmamoğlu, “Kültür-sanat, eğitim, ticaret, fuarcılık, kentsel gelişim konularında Kufen’le deneyim, tecrübe ve fikir paylaşımında bulunduk. İlişkilere yerel platformların katkısı üzerine görüş alış verişi yaptık.” dedi. Kardeş belediye olma yolunda planlamalar yaptıklarını da belirten İmamoğlu’nun Kufen ile yaptığı görüşmede Almanya Yeşiller Partisi Essen İl Başkanı Gönül Eğlence de hazır bulundu.

Alman Siyasetçiler Beylikdüzü’nde Ağırlanacak

İlerleyen süreçte Essen Belediyesi ile kurumsal işbirliğinin somutlaşması için çalışacaklarını belirten İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi ile Essen Belediyesi’nin taraf olduğu ve üstdüzey Alman siyasetçilerin katılacağı önemli bir panelin gerçekleştirilmesi için de mesai harcayacaklarının altını çizdi.