İmamoğlu’na ”EYT’li isyanı”! – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu’na ”EYT’li isyanı”!

İmamoğlu: Ben de EYT’liyim

Seçim turlarına hız kesmeden devam eden İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy sokaklarında EYT’li (emeklilikte yaşa takılanlar) bir vatandaşın isyanıyla karşılaştı. İmamoğlu, vatandaşın, ”EYT’liler için ne düşünüyorsunuz” sorusuna, ”Düşünmeyenlerden daha iyi şeyler düşünüyorum. Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT’liyim” yanıtını verdi. Esnaf ve pazar gezisi sırasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu’na, ”Ekrem Abi, kurtar bizi bunlardan abi” diye seslenen bir genç, gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu’na kestiği tavuk dönerden ikram eden dönerci ustasının, pahalılıktan dert yanarak, ”Karşıdaki pazardan alışveriş yapmak için Hazine bakanlığında çalışıyor olmak lazım” demesi de eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu, ”Fularınıza hayran oldum” diyen 17 yaşındaki Furkan İme’ye boynundaki atkıyı hediye etti.

ARNAVUTKÖY / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy turuna, eski Arnavutköy Belediye Başkanı merhum Özcan Taşkınbaş’ın mezarını ziyaret etti. Taşkınbaş’ın oğlu Oktay Taşkınbaş’a taziyelerini ileten İmamoğlu’nun Arnavutköy turuna, ilçe belediye başkan adayı İYİ Parti’li Muharrem Yaman da katıldı. Hadımköy Mahallesi’ndeki pazar gezisinden önce esnafı dolaşan İmamoğlu, EYT’li bir vatandaşla karşılaştı. İmamoğlu, vatandaşın, ”EYT’liler için ne düşünüyorsunuz” sorusuna, ”Düşünmeyenlerden daha iyi şeyler düşünüyorum. Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT’liyim” yanıtını verdi.

Vay be! Gelmez dediler; bak geldi işte!

İmamoğlu’nu Hadımköy sokaklarında gören Derya Şenol (33) adlı bir kadın, ”Vay be! ‘Hadımköy’e gelir mi’ demiştim ama gelmiş işte” diyerek özçekim yaptı. Bir başka kadın vatandaş da ”Artık genç bir başkan istiyoruz. Yüreğimiz seninle. TV’dekilerden daha yakışıklıymışsın” diyerek İmamoğlu’na iltifat etti. Mustafa Özdemir (68) adlı esnaf ise İmamoğlu’na, ‘İmamlık var mı ailenizde” diye sordu. İmamoğlu, Özdemir’i, ”Soyumuzda var” şeklinde yanıtladı. Özdemir’in, ‘Olduğunuzdan daha yakışıklı gördüm seni” sözleri gülüşmelere neden oldu. ‘Bir kadın vatandaş da İmamoğlu’na, ”Hastane istiyoruz. Çatır çatır ölüyoruz” diyerek isyanını dile getirdi.

”Önemli olan İstanbul”

İmamoğlu, kestiği tavuk dönerden kendisine ikram eden ve pahalılıktan dert yanan dönerci ustasının ‘Karşıdaki pazardan alışveriş yapmak için Hazine bakanlığında çalışıyor olmak lazım” sözlerine kahkaha atarak karşılık verdi. İmamoğlu’na, ”Ekrem Abi, kurtar bizi bunlardan abi” diye seslenen bir genç, gülüşmelere neden oldu. Pazar turunda CHP adayı ile karşılaşan bir kadın, ”Teksin, teksin, gel sana bir sarılayım” diyerek İmamoğlu ile anı fotoğrafı çektirdi. İmamoğlu, ”Fularınıza hayran oldum” diyen 17 yaşındaki Furkan İme’ye de boynundaki atkıyı hediye etti. İmamoğlu, pazar turu sonrasında gazetecilerin İstanbul’un ilçelerindeki aday belirleme süreci ile ilgili sorularını yanıtladı. İmamoğlu, ”Her şeyden önemli olan İstanbul’u kazanmak” dedi.