İmamoğlu:Görevini kötüye kullananları ayıklamalısınız. – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu:Görevini kötüye kullananları ayıklamalısınız.

ekrem imamoğlu

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) yeni yerinde hizmetlerine devam edecek. Beylikdüzü Belediyesi’nin katkı sunduğu derneğin Kaya Millenium AVM’de gerçekleşen açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel gazeteciliği çok önemsediğini belirterek, bu ulvi mesleğin adının kirlenmemesi için görevini art niyetli kullanan medya temsilcilerinin sektörden temizlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yerel gazetecileri bir arada toplayan İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği, Beylikdüzü Kaya Millenium AVM’de yeni yerine kavuştu. Büyükçekme Belediyesi’nin yer tahsis ettiği ve Beylikdüzü Belediyesi’nin de ihtiyaçlar noktasında lojistik destek verdiği derneğin açılışı sektörden birçok önemli ismin ve siyasi protokolün katılımı ile gerçekleşti. Dernek Başkanı Mehmet Mert’in yaptığı konuşmada derneğin 14 yıldır faaliyette olduğunu, meslektaşların gazetecilik ilkelerini daha iyi yerine getirebilmeleri için yazıp çizdiklerini belirtti. Daha özgür bir basın adına tarafsızlık ilkesini koruyup, bilimden asla sapmadan medyaya hizmet edeceklerini de vurguladı.

“Mış gibi yapma dönemi bitmiştir”

Gündemi ve 15 Temmuz sonrası demokrasi ortamını kısaca değerlendiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Bu ülkede mış gibi yapma dönemi bitmiştir. Kimse kimseyi kandırmasın. Demokrasiyi doğru algılayamaz ve uygulayamazsak 15 Temmuzlar kapıda bekler. Demokrasi, aykırı düşünen bir kişi bile olsa onu korumak için var” diye konuştu.

“Görevini kötüye kullananları ayıklamalısınız”

Yerel gazeteciliği çok önemsediğini de kaydeden İmamoğlu, “Topluma yön veren, ışık tutan bir göreviniz var. Bu ulvi mesleği bu gibi sivil toplum kuruluşlarının koruma altına alması gerektiğini düşünüyorum. Mesleğinizin lekelenmemesi için sektörde görevini art niyetli kullanan şahısları da ayıklamanız gerekiyor. Aksi halde sizler de mış gibi yapmış olursunuz” şeklinde mesajlar verdi.