İmamoğlu, Saadet Partisi iftarında konuştu: Tatil uzun ama vatandaşlık sorumluluğu da var! – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu, Saadet Partisi iftarında konuştu: Tatil uzun ama vatandaşlık sorumluluğu da var!

İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin Şişli’de bir otelde düzenlediği iftar davetine katıldı. İmamoğlu, orucunu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve partinin İBB başkan adayı Necdet Gökçınar ile birlikte açtı. 8’nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal da İmamoğlu ve Karamollaoğlu’yla aynı masada iftarını açtı. İftar sonrası kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, ”Bayramlar, ziyaretleri gerektirir, uzun yolculuklar yaptırır hepimize bazen. Tatil de uzun ama bir sorumluluğu var İstanbulluların. Hayırlısıyla tatillerinden sağlıklı, sıhhatli bir şekilde dönüp, vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirmesini diliyorum” dedi. AK Parti’nin İBB başkan adayı Binali Yıldırım ise davetli olduğu iftara, başka bir programı olduğu gerekçesiyle katılmayan Yıldırım’ın mazeret telgrafı da salonda okundu.

ŞİŞLİ / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin Şişli’de bir otelde düzenlediği geleneksel iftar etkinliğine katıldı. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in eşlik ettiği İmamoğlu’nu, Saadet Partisi İBB başkan adayı Necdet Gökçınar karşıladı. Salona daha sonra gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İmamoğlu ve Gökçınar’ın bulunduğu masada oturdu. Aynı masada, 8’nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal da yer aldı. AK Parti İstanbul Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, başka bir programı olduğu gerekçesiyle tebrik mesajı yolladı. Ezan okunmasıyla yaklaşık 700 katılımcı oruçlarını açtı. İftarın ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim yaptı.

”HEPİNİZE HAYIRLI RAMAZANLAR DİLİYORUM”

Ardından sözü alan İmamoğlu, kendisine yapılan davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İmamoğlu, ”Ramazan ayı bir bereket, arınma ve paylaşma ayıdır. En güzel duygularla yaşamak umarım hepimize nasip olur. Bu güzel ülkenin insanlarının inançlarını en derinde hissettiği aydır Ramazan ayı. Bu ayda, her zamankinden daha fazla titiz bir şekilde konuşmayı, insanlığa mesaj verirken en hassas biçimde cümleleri kurmayı vazife edinmeliyiz. Ben, İstanbul’umuzda önümüzdeki seçimlerin, şehrimize, 16 milyon insanımıza ve tabii ki 82 milyonluk ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Umarım bu süreci en arınmış, en temiz şekliyle geçirir ve günün sonunda en iyi şekilde neticeyi halkımıza emanet ederiz. Bu duygularımla Ramazan ayında idrak edeceğimiz Kadir Gecemiz ve bayramımız şimdiden mübarek olsun. Bayramlar, ziyaretleri gerektirir, uzun yolculuklar yaptırır hepimize bazen. Tatil de uzun ama bir sorumluluğu var İstanbulluların. Hayırlısıyla tatillerinden sağlıklı, sıhhatli bir şekilde dönüp, vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirmesini diliyorum. Hepinize tekrar hayırlı Ramazanalar diliyorum” dedi. İmamoğlu’nun ardından Gökçınar ve Karamollaoğlu da birer konuşma yaptı.