İmamoğlu mahalle afet gönüllülerini ziyaret etti. – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu mahalle afet gönüllülerini ziyaret etti.

ekrem imamoğlu

Olası afetlere karşı profesyonelce hazırlıklar yapan Beylikdüzü Belediyesi, gönüllülerle de işbirliği içerisinde. Merkezi, ilçede bulunan İstanbul Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’ni ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dernekten eğitim alan gönüllülerin çalışmalarına konuk oldu. İmamoğlu, lansmanı gerçekleşen Afet Bilgi Sistemi (ABİS) hakkında bilgi verdi.

Her türlü doğa veya insan kaynaklı felakete hazırlıklı olmak amacıyla tedbirlerin alındığı Beylikdüzü’nde, gönüllü arama-kurtarma ekipleri eğitimlerini alıyor. Merkezi ilçede bulunan İstanbul Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAGDER) de ileri düzey afet eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. İstanbul genelinde 3 bine yakın gönüllü, 72 temsilcilik, mahalle bazlı örgütlenme ile yoluna devam eden derneği, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eğitimlerinde ziyaret etti.

Başkan İmamoğlu, ziyaretinde,“Temennimiz hiçbir zaman olumsuz bir olayın yaşanmaması.Fakat bu tip durumlara her zaman hazırlıklı olmalıyız. “Beylikdüzü Hazır” sloganıyla Afet Bilgi Sistemi uygulamasını başlattık. Lansmanını gerçekleştirdiğimiz, Android işlemcili telefonlara, tabletlere ve yakında İOS işlemci telefonlara indirilebilecek beylikduzuhazir.com mobil aplikasyonunu ve Afet Bilgi Sistemi (ABİS)’i kurduk.” dedi. Afet anının en önemli ayaklarından birinin de haberleşme olduğuna vurgu yapılan görüşmede, aplikasyon sayesinde kişinin yakınındaki tanıdıklarına sinyal göndererek bulunduğu nokta hakkında bilgi verebilmesinden söz edildi.