İmamoğlu, izdihamdan pazara giremedi! – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu, izdihamdan pazara giremedi!

Pazar tezgahından halka sesleniş:
Bu kadar sevgi yüreğimi büyüttü

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’na ilgi giderek büyüyor. İmamoğlu, Ümraniye İstiklal Mahallesi’ndeki semt pazarına, yaşanan izdiham nedeniyle giremedi. Pazar girişindeki tezgaha, bir pazarcının yardımıyla çıkan İmamoğlu, ”Bu kadar sevgi yüreğimi büyüttü. Kendimi size o kadar sorumlu hissediyorum ki, Allah şahit, sizin için çok çalışacağım” dedi. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle pazar turunu gerçekleştiremedi.

ÜMRANİYE / İSTANBUL

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, sabah saatlerinde şoför esnafıyla bir araya geldikten sonra, İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’na geçti. İmamoğlu’na partisinin Ümraniye Belediye Başkan adayı Cafer Akgün de eşlik etti. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin Ümraniye’de aday çıkarmayacağını, CHP adayı Akgün’ü destekleyeceklerini belirtti. İmamoğlu, parti ziyaretinin ardından İstiklal Mahallesi’ndeki semt pazarını dolaşmak istedi. Ancak vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, pazar girişine kadar zorlukla ilerleyebildi. Özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiği İmamoğlu, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi. Cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeyi başaramayan vatandaşlara da İmamoğlu yardımcı oldu.

Kendisine şarkı besteleyen rapçilerle tanıştı

Pazara giremeyen İmamoğlu, bir pazarcının yardımıyla tezgaha çıktı. Pazarcı esnafından haklarını helal etmelerini isteyen İmamoğlu, ”Helal olsun” yanıtını aldı. ”Bu kadar sevgi kalbimi büyüttü” diyen İmamoğlu, ”Kendimi size o kadar sorumlu hissediyorum ki, Allah şahit, sizin için çok çalışacağım. Bir kardeşiniz olarak, pazarcının da işsizin de garibanın da yanındayız. Size söz; yüzümüz hep gülecek. Kirli siyasetten uzak kalacağım. İyilik, sevgi ve saygı kazanacak” diye konuştu. İmamoğlu, bir pazarcının kendisine attığı portakalı havada yakaladı. İmamoğlu, ilgi nedeniyle pazar turunu gerçekleştiremeyen İmamoğlu, kendisi için rap şarkı besteleyen Ümraniyeli 2 genç, Umut Çoban ve Erdem Kaya ile tanışıp, teşekkür etti. İmamoğlu, daha sonra Ümraniye Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.