İmamoğlu faaliyet sunumunda kültür merkezi müjdesi verdi. – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu faaliyet sunumunda kültür merkezi müjdesi verdi.

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2016 yılı faaliyet raporunu personeliyle paylaştı. Yaşam Vadisi Sahnesi’nde yaptığı sunumla bitirilmiş projeleri ve planlanan çalışmaları anlatan İmamoğlu, Yakuplu Mahallesi’nde planladıkları kültür merkezinin de müjdesini vererek, “İşin marifeti konuşmak değil, işin marifeti inanmak. Biz, inandık başladık ve başardık.” dedi.

Çeşitli projelerle ilçeye değer katan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2016 yılında gerçekleşen çalışmalarını faaliyet sunumuyla tüm personele aktardı. Yapılan çalışmaları herkesin detaylıca dinleyerek çalışmaların hepsinin son halinden haberdar olması ve motive bir şekilde yola devam etmesi için gerçekleşen sunumda İmamoğlu, “İşin marifeti konuşmak değil, işin marifeti inanmak. Biz inandık, başladık ve başardık.” dedi.

Yakuplu’ya Kültür Merkezi Geliyor

En öncü hizmetlerini insana ve çevreye yapmaktan geri durmayacaklarını dile getiren İmamoğlu, Beylikdüzü’ne yeni bir çehre yeni bir ruh kazandıracaklarını, “Bilimsel çalışmaya ve dünyadaki en iyi gelişmelere yüzümüzü dönmeye dikkat ediyoruz.” diyerek anlattı. Yakuplu Mahallesi’nde planı tamamlanan ve kısa sürede temeli atılacak olan kültür merkezinin de müjdesini veren İmamoğlu, bir yıl içerisinde bitirileceğini beyan ettikleri ortaokul ve kreşin de 11 ay içerisinde bitirildiğini ve açılacağını bildirdi. Tadilatta olan Beylikdüzü Kültür Merkezi’nin de yeni adının adının “Atatürk Kültür Merkezi” olmasını teklif ederek aldığı yoğun alkışın ardından, konuyu Eylül ayı meclisine taşıyacağını duyurdu.

Çalışmalar Bir Bir Anlatıldı

İstanbul’un nefes alabilen nadir ilçelerinden biri olan Beylikdüzü’nde bir yıl içinde yapılan çalışmaların anlatıldığı sunumda, Yaşar Acar Fen Lisesi yanındaki Aydın Örs Spor Salonu, Gürpınar Sahili’nin artık spor parkı haline gelmesi, yapılan birçok çeşitli kursla çocukların ufkunun açılmasına katkı sağlanması, okulların tümünün eğitim dönemine eksiksiz hazırlanması, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nin tadilatı, kültürel faaliyetler, spor müsabakaları gibi onlarca çalışmayla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Sunumun sonunda keyifli bir gece geçirilmesi için sahneye Türk Sanat Müziği Sanatçısı Fatoş Koçak çıktı. Şarkılar eşliğinde son bulan sunumda CHP Eski Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri çeşitli derneklerin yöneticileri de hazır bulundu.