İmamoğlu Beysiad iftar yemeğine katıldı. – Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu Beysiad iftar yemeğine katıldı.

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Sanayi ve İş İnsanları Derneği (BEYSİAD)’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde hiç kimsenin yatağına aç yatmaması için çalıştıklarını, bu çalışmanın kaynağının da yine Beylikdüzü insanı olmasından gurur duyduklarını söyledi.

Birlik ve beraberliğin ön planda olduğu Ramazan ayında insani ilişkileri güçlendirmek adına her yıl düzenli olarak iftar yemeği organize eden Beylikdüzü Sanayi ve İş İnsanları Derneği (BEYSİAD), bu yıl misafirlerini Kaya Ramada Otel’de ağırladı. İlçedeki iş insanlarının yanı sıra iftar yemeğine Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekler Federasyonu (İSİFED) Başkanı Muharrem Ömeroğlu katılarak konuşma yaptılar.

Okur: “Zulmün Her Zaman Karşısındayız.”

Özellikle birlik ve beraberlik mesajının verildiği iftarda gündem ise Filistin’de süren katliam oldu. Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, “Geçen sene de dünya Ramazan ayında kan ağlıyordu. Geçen yıldan bu yıla hiçbir şey değişmedi ve zulüm artarak devam ediyor. Filistin’de yaşananlara sesini çıkaran tek ülke ve tek millet biziz. Tarihte her zaman zulmün karşısında olduk ve hala öyleyiz. O yüzden gururla söylüyorum ki ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene.’ dedi.

İmamoğlu: “İlçede Kimsenin Yatağına Aç Girmemesi İçin Çalışıyoruz.”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı konuşmada, sanayi ve ekonominin önemi üzerinde durdu ve “Sanayi dünyası güvende olmak ister. Umarım girişimci, halka dönük, tüm engellerin ortadan kalktığı ve ekonomik göstergelerin en iyi olduğu süreçleri yaşarız. İlçemiz bu anlamda çok şanslı, önemli bir sanayi bölgesi var ve Türkiye’nin büyük limanlarından biri de ilçemizde. Ayrıca, gelişen ekonomisi ve inşaat sektörü ile aktif bir bölgeyiz. Şimdilerde 2030’u konuşuyoruz ama umarım daha ileriyi düşünebileceğimiz günleri de beraber yaşayacağız.” dedi. İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi’nin arınma ayı olan Ramazan ayında ilçede kimsenin yatağına aç girmemesi için çalışma yürüttüğünü ve bu çalışmaların kaynağının da Beylikdüzü’nün insanı olmasından gurur duyduğunu söyledi.

“Demokrasiyi Güçlendiren Toplumda Varlığını Gösteren Gadınlardır.”

Filistin’de yaşanan katliama dünyadan gerekli tepkinin verilmediğini söyleyen ev sahibi Beylikdüzü Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BEYSİAD) Başkanı Adnan Şahin de, “Zulmü şiddetle kınıyoruz. Biz, bugün hangi siyasi partiden olursak olalım bir araya gelebileceğimizi göstermeye çalıştık. İlçemize her zaman örnek olmayı hedefliyoruz.” dedi.

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekler Federasyonu (İSİFED) Başkanı Muharrem Ömeroğlu ise kadınların iş hayattaki yerinin önemine değinerek, “Güçlü milletler güçlü ekonomi ile güçlü ekonomi de güçlü demokrasi ile meydana gelir. Demokrasiyi güçlendirenler toplumda çalışkanlığı ile varlığını gösteren kadınlardır.” diye konuştu.