Hedef Yılda 20 Km Metroyu İstanbullulara Kazandırmak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı’nın, 2’nci TBM kazı çalışmalarını başlattı. 2017 yılı sonrasında resmi yazı ile yapım çalışmaları durdurulan hattın kazı başlama töreninde konuşan İmamoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, belki de en hassas en titiz davrandığımız birinci konu nedir diye sorarsanız; gerçekten metro ulaşım hatlarının, bir an önce bu eksikliklerinin giderildiği ve imalatlarının başlandığı bir sistemle yol yürümek. İstanbulluların önüne aldatılmayacakları takvimler koymaya çaba gösterdik” dedi.

İmamoğlu, hedefi ise, “Yılda 20 km’lik metroyu İstanbullulara açılmış bir şekilde kazandıran bir dönem olma arzusundayız. Bu dönemde İstanbul’un bugüne kadar elde ettiği yıllık metro dönemsel olarak neredeyse üç katıdır. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız” diye açıkladı.

HEDEF

YILDA 20 KM METROYU İSTANBULLULARA KAZANDIRMAK

Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır.   İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kişisel web sitesidir. ekremimamoglu.com üzerinde yer alan bilgi ve materyaller izinsiz kullanılamaz.