Ekrem İmamoğlu: ”Allah’ım, beni İstanbul’a, aileme ve doğduğum topraklara mahcup etme” – Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu: ”Allah’ım, beni İstanbul’a, aileme ve doğduğum topraklara mahcup etme”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’nın ardından Pendik’e geçti. Pendik’te de esnaf ve Pazar ziyaretlerinde bulunan İmamoğlu, çeşitli STK’ler ile görüşmelerde bulundu. İmamoğlu, Pendik Trabzonlular Derneği’nde yaptığı konuşmada, ”Bu yola çıkarken 3 duam vardı. Dualarımda hep, ‘Allah’ım ne olur beni İstanbul’a, aileme ve doğduğum topraklara mahcup etme’ dedim” diye konuştu. Pazardan dönen Pendik sakini 50 yaşındaki Ayşe Gümüşbaş’a torbalarını taşımakta yardımcı oldu. İmamoğlu, ilçe adaylarının da bu hafta içinde açıklanacağını belirtti.

PENDİK / İSTANBUL

Tuzla’daki turunu tamamlayan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, rotasını Pendik’e çevirdi. Dolayoba Pazarı’nda tura çıkan İmamoğlu, alışveriş yapan vatandaşların ve pazar esnafının pahalılıkla ilgili şikayetlerini dinledi. İmamoğlu, pazarcı Mehmet Kesici’nin, ”Ulaşım hakkında ne düşünüyorsunuz. Asgari ücretlilere su, elektrik, doğal gaz gibi harcamalarına katkı sunacak mısınız” sorularına, ”Hem ulaşım hem de kent yoksulluğu ile ilgili projelerimiz var. 15 gün içinde açıklayacağız ve siz mutlu olacaksınız” yanıtını verdi.

3 büyük marka var
suni takıma gerek yok

Pazar turundan sonra Pendik Doğan Spor Kulübü Lokali’ne geçen İmamoğlu’na Pendikspor kaşkolu takıldı. ‘İmamoğlu, ‘Sadece bir futbol kulübünü desteklemek bizim işimiz değil. İstanbul’un 3 büyük markası var zaten: Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş. Suni bir kulüp yaratmaya gerek yok” dedi. İmamoğlu, bir vatandaşın, ”Ya Trabzon” şeklindeki sorusuna da ”Trabzon da Trabzon şehri için marka” yanıtını verdi. Spordan sonra konu mahallenin tapu konuna geldi. İmamoğlu, konuyla ilgili şikayet ve soruları da ”Beylikdüzü’nde 5 yılda 25 bine yakın insana tapusunu verdik. 30-40 yıldır tapu alamayanlar vardı aralarında. Şehri yönetenlerin aklında başka işler var, çözemezler. Biz çözeriz. Allah kalbimizi biliyor” şeklinde yanıtladı.

Yetimde tüy kalmadı!

Pendik sokaklarını dolaşan İmamoğlu, Pazar torbalarını taşımakta zorlanan Ayşe Gümüşbaş’a (50) yardımcı oldu. Gümüşbaş’dan duasını isteyen İmamoğlu, ailesine selam gönderdi. İmamoğlu’nu yanı başında gören bir gencin, ”Başkanım, tüyü bitmemiş yetimin hakkı için yola çıkanlar, yetimde tüy bırakmadı” sözleri gülüşmelere yol açtı. İmamoğlu daha sonra sırasıyla Düzköylüler Derneği, Pendik Trabzonlular Derneği ve Pendik Şoförler odasını ziyaret etti. Kemençe ustası Şaban Balcı’nın İmamoğlu’na uyarladığı türkü büyük alkış aldı. İmamoğlu yaptığı konuşmalarda, ”Bu yola çıkarken 3 duam vardı. Dualarımda hep, ‘Allah’ım ne olur beni İstanbul’a, aileme ve doğduğum topraklara mahcup etme’ dedim” diye konuştu. İmamoğlu, ilçe adaylarının da bu hafta içinde açıklanacağını belirtti.