Beylikdüzünde mantı festivalinde 4 bin kişilik mantı dağıtıldı. – Ekrem İmamoğlu

Beylikdüzünde mantı festivalinde 4 bin kişilik mantı dağıtıldı.

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Belediyesi ile İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin birlikte düzenlediği 3. Geleneksel Kayseri Mantı Festivali lezzetle sona erdi. Kayseri’den özel olarak getirtilen 4 bin kişilik mantı, Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyonla konuklara dağıtıldı.

Türkiye’nin en güzel lezzetlerinden biri olan mantı, Kayseri’den Beylikdüzü’ne geldi. Kayserili kadınların hünerli ellerinden çıkan, özenle yapılmış mantılar 3. Geleneksel Kayseri Mantı Festivali’nde damaklarla buluştu. Beylikdüzü Belediyesi ile İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin birlikte düzenlediği festival, Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Festivalde 4 bin kişilik mantı dağıtıldı.

“Kayserililer Çok Zekidir”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, ilçe protokolü, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte yenen mantıların ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. “Ülkenin sıkıntılı dönemlerinde daha fazla birlikte, kol kola olmalıyız. Bunu herkese göstermeliyiz.” diyen Başkan İmamoğlu, “Biz büyük şehirlerin kişileri birbirinden uzaklaştırmasına karşı gelmek için bu tür etkinliklerde her zaman buluşalım.” mesajını verdi. Başkan Vekili Ömer Şatır ise, “Bu etkinlik umarım daha uzun yıllar devam edecek ve biz uzun yıllar böyle lezzetle buluşmaya devam edeceğiz. Sayımız katlanarak artıyor. Gelen herkese teşekkür ederim.” dedi.