Beylikdüzü klasik başladı. – Ekrem İmamoğlu

Beylikdüzü klasik başladı.

ekrem imamoğlu

4. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, “İstanbul Gibi” konseri ile başladı. Yaşam Vadisi’nde gerçekleşen konserde Tanini Trio grubu, Beylikdüzü halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Birbirinden yetenekli müzisyenleri Beylikdüzü’nde ağırlamaktan kent adına büyük onur duyduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu güzellikleri başlatmak birilerine kısmet olur; ama yaşatmak Beylikdüzü halkının emeği ve çabasıyla olacak.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yılki teması ‘İstanbul’ olan 4. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, Tanini Trio’nun “İstanbul Gibi” adlı muhteşem konseriyle açılış yaptı. Piyanoda Burçin Büke, neyde Bilgin Canaz, bas gitarda Elçin Gürel Göçtü, davulda İzzet Hiçkalmaz, kanunda Tahir Aydoğdu’dan oluşan Tanini Trio grubu, klasik müziği Osmanlı ve Türk müziği ile sentezleyerek ilçe sakinlerine müthiş bir performans sergiledi. Birbirinden yetenekli müzisyenlere solist olarak Seran Bilgi’nin eşlik ettiği konserde Asturias’tan Beyoğlu Aşıkları’na, Çeçen Kızı’ndan Mazi Kalbimde Yaradır’a ve Fındık Kurdu’na uzanan eserleri başarıyla icra eden müzisyenler, dinleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

İmamoğlu: “Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum”

Konser sonunda sanatçılara plaket ve çiçek takdim eden ve Beylikdüzü Klasik’in ilk gününün büyük bir coşkuya sahne olduğunu belirten Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Beylikdüzü’nün sanat adına yapılan her güzel etkinliği sahiplenen bir yapısı var. Ben, başta konseri dinlemeye gelen Beylikdüzü halkı olmak üzere, Sanat Yönetmeni’miz Figen Ayhan Karakelle’ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.