BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ “ÇOK YÜKSEK İNSANİ GELİŞME” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ – Ekrem İmamoğlu

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ “ÇOK YÜKSEK İNSANİ GELİŞME” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

ekrem imamoğlu

Türkiye genelinde 186 ilçe belediyesinin değerlendirildiği bir araştırma yapan İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) Brand Week İstanbul etkinliği çerçevesinde “İlçeler İnsani Gelişme Ödülleri” töreni düzenledi. Zorlu Center’da düzenlenen ödül töreninde Beylikdüzü Belediyesi “Çok Yüksek İnsani Gelişme” performansı gösteren belediyeler arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından gerçekleştirilen İnsani Gelişme Endeksi –İlçeler çalışması kapsamında “Çok Yüksek İnsani Gelişme” performansı gösteren ilçe belediyeler ödüllendirildi. Türkiye genelinde 186 ilçe belediyesinin değerlendirildiği bir araştırma yapan İNGEV, Brand Week İstanbul etkinliği çerçevesinde “İlçeler İnsani Gelişme Ödülleri” töreni düzenledi. İnsani Gelişme Endeksi raporunda en yüksek grup olarak adlandırılan Yeşil bölgede 8 ilden toplamda 30 ilçe yer aldı. Zorlu Center’da düzenlenen ödül töreninde Beylikdüzü Belediyesi “Çok Yüksek İnsani Gelişme” performansı gösteren belediyeler arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

“Belediyecilik Çok Değerli Bir Kavram”

Ödülle ilgili yaptığı açıklamada belediyeciliğin çok değerli bir kavram olduğunun altını çizen Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’nin yüzde 92’si kentlerde yaşıyorsa yaptığımız işin çok önemli bir iş olduğunu bilmemiz gerekiyor. Özellikle bunun ölçülebilir ve kıyaslanabilir olması insanların yaptığı işi buna göre değerlendirerek, bir sonraki hedefi ona göre koyabiliyor olması çok kıymetli. Kentler bir canlı aslında ve canlı gibi gördüğümüz kentlere hizmet etmek ve bunun da adının İnsani Gelişim Endeksi şeklinde sizin vakfınızla ortaya koyulması güzel bir başlangıç. Umuyorum yıllar boyu devam etsin.” şeklinde konuştu.