Apartman görevlileri’ne lokal müjdesi.. – Ekrem İmamoğlu

Apartman görevlileri’ne lokal müjdesi..

ekrem imamoğlu

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçedeki apartman görevlilerine yönelik olarak başlattığı “Apartman Görevlileri Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi” eğitim programını başarıyla tamamlayarak ‘Apartman Teknisyeni’ unvanını almaya hak kazanan 114 apartman görevlisi düzenlenen törenle sertifikalarına kavuştu. Eğitime katılan apartman görevlilerine teşekkür eden Başkan İmamoğlu, Apartman Görevlileri için lokal açılışı hazırlığında olduklarını da müjdeledi.

Beylikdüzü Belediyesi, kentin yükünü en çok çeken meslek grubu olan apartman görevlilerine unvan kazandırmak ve onların mesleki olarak daha donanımlı olmalarını sağlamak için başlattığı eğitimlere devam ediyor. Başladığı günden bu yana 650 apartman görevlisinin sertifika alarak “Apartman Teknisyeni” unvanına sahip olduğu “Apartman Görevlileri Mesleki Gelişim ve Uzmanlık Akademisi” eğitimlerinin son mezunları da sertifikalarını aldı. Sertifikaları, törene katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu takdim etti.

İnsana Yatırım, Geleceğe Yatırımdır

Sertifika töreninde yaptığı konuşmada, eğitime ve insana yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Başkan Ekrem İmamoğlu, “Bu eğitimlerle daha güçlü ve nitelikli hale geliyorsunuz. Artık, birçok konuda daha bilinçli hareket edeceksiniz. Bugünleri unutmayın. Yaptığınız bu meslek, 10-15 yıl sonra, İstanbul’da fark edilen bir meslek haline gelecek.” dedi.

Eğitim Almayan Görevli Kalmayacak

Eğitime katılan apartman görevlilerine teşekkür eden Ekrem İmamoğlu, “Apartman görevlisi ve teknisyeni kavramını, herkesin zihnine oturtmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar sıradan bir meslek gibi algılanan işinizin aslında sıradan olmadığını, çok önemli olduğunu, can ve mal güvenliğimizle ilgili olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz. Bunu sağlamamız için sizin de yaptığınız işin hem öneminin farkında olmanız lazım hem de işinizin inceliklerini öğrenmeniz lazım. Bu eğitime katılıp mesleğinizin, görevinizin farkında olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Beylikdüzü’nde bu işi yapan hiçbir arkadaşımızın eğitimini eksik bırakmayacağız.” açıklamasında bulundu.